Wiadomości

Kryminalni zatrzymali 15-latka, który nie zatrzymał się do kontroli i jechał autem, które wynajął, posługując się cudzymi danymi

Data publikacji 14.05.2024

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 15-latka, który kierując samochodem na minuty wynajętym na cudze dane, uciekał przed policjantami i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W zatrzymaniu nieletniego pomógł funkcjonariuszom policjant z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej KWP w Gdańsku, który będąc poza służbą, pobiegł za uciekającym 15-latkiem i go obezwładnił. Gdańszczanin trafił do policyjnej izby dziecka, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W poniedziałek rano kryminalni ze Śródmieścia uzyskali informację, że ul. Elbląską porusza się samochód na minuty marki Renault Arkana, którego kierujący nie ma uprawnień i wynajął to auto na dane innej osoby. Policjanci ruszyli we wskazany rejon i na skrzyżowaniu ul. Podwale Przedmiejskie zauważyli samochód, którego szukali. Kierujący tym autem zmieniał pasy ruchu z jednego na drugi, jadąc tzw. slalomem bez sygnalizowania manewrów. Funkcjonariusze dali mężczyźnie polecenia do zatrzymania, przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca nie zareagował na polecenia, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. Na skrzyżowaniu z ul. Okopową kierujący renault uderzył w dwa pojazdy znajdujące się przed nim, w radiowóz, który stał za nim, a następnie ponownie w auta, które stały z przodu i pojechał w kierunku ul. Trakt Świętego Wojciecha, a następnie w tunel na ul. Nowe Podwale Grodzkie. Mężczyzna, wyjeżdżając z tunelu, stracił panowanie nad renault i uderzył w słupki znajdujące się na poboczu. Po tym, jak kierujący i pasażer wybiegli z auta, zostali zatrzymani przez kryminalnych ze Śródmieścia. W tych czynnościach pomógł funkcjonariuszom policjant z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej KWP w Gdańsku, który będąc poza służbą na spacerze i widząc, co się dzieje, pobiegł za uciekającym kierującym i go obezwładnił wspólnie z jednym z funkcjonariuszy operacyjnych. W trakcie interwencji kryminalni potwierdzili, że 15-leteni gdańszczanin, który siedział za kierownicą renault wynajął pojazd na minuty na dane inne osoby, posługując się jej kontem. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka. Wczoraj został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Za niezatrzymanie się do kontroli, za oszustwo, spowodowanie kolizji i za jazdę bez uprawnień 15-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

  • Policjant z KWP i samochód na minuty
  • Policjant z KWP i samochód na minuty
  • Policjant z KWP i samochód na minuty
Powrót na górę strony