Wiadomości

Uderzył w skarpę motocyklem – był poszukiwany do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności , miał sądowy zakaz kierowania oraz prawdopodobnie znajdował się pod wpływem alkoholu

Data publikacji 14.05.2024

13 maja 2024 roku, o godzinie 8:55 w Bożympolu Małym na ulicy Rzecznej doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Okazało się, że motocyklista ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, może być pod wpływem alkoholu oraz był osobą poszukiwaną do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności, w związku z wcześniej popełnionym przestępstwem pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Wczoraj rano oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w Bożympolu Małym. Na miejsce zdarzenia skierowano policjantów ruchu drogowego, którzy ustalili, że 33-letni mężczyzna jadąc motocyklem typu cross prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną skarpę. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Podczas kontroli okazało się, że motocykl nie był zarejestrowany, a także, że był kradziony, dwa tygodnie wcześniej, z terenu sąsiedniej gminy. Mężczyzna kierował motocyklem prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu. Pobrano mu krew do analizy. Dodatkowo okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dalsze sprawdzenia w policyjnych systemach a wykazały , że 33-latek był również osobą poszukiwaną do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności na podstawie sądowego nakazu wydanego w sprawie wcześniejszego pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Obecnie policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze.

  • Zdjęcia z miejsca zdarzenia
  • Zdjęcia z miejsca zdarzenia
Powrót na górę strony