Wiadomości

Policjanci z Wejherowa zatrzymali 43-latka posiadającego narkotyki oraz w związku z trzema kradzieżami rowerów

Data publikacji 14.05.2024

Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali 43-latka posiadającego amfetaminę. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez wejherowskich policjantów z Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze poszukiwali mężczyznę, ponieważ podejrzewali go o to, że może mieć związek z kradzieżami rowerów. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty w tym dwa dotyczące kradzieży rowerów i jednej kradzieży z włamaniem w ramach powrotu do przestępstwa. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Wczoraj w nocy przed godziną 3:00 na ulicy Grunwaldzkiej w Rumi policjanci ruchu drogowego z Wejherowa zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego mężczyznę. Zatrzymanie to było związane z podejrzeniem, że kierujący może posiadać przy sobie narkotyki. Przypuszczenia te okazały się słuszne. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę, którą sprawdzono testerem do narkotyków. Substancja została zabezpieczona. Ponadto po sprawdzeniu mężczyzny w systemach policyjnych, okazało się, że 43-latek jest osobą poszukiwaną przez wejherowski wydział kryminalny. Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie.
Kryminalni z Wejherowa, pracując nad sprawami kradzieży rowerów, ustalili, że zatrzymany 43-latek odpowiada za te przestępstwa. Sprawca ukradł łącznie 3 rowery górskie z klatek schodowych, w dwóch przypadkach w Redzie i w jednym w Rumi. Kradzieże miały miejsce w grudniu 2023 oraz lutym i marcu br.
43-latek usłyszał już trzy zarzuty związane z dwoma kradzieżami i jedną kradzieżą z włamaniem w ramach powrotu do przestępstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony