Wiadomości

Zatrzymany 34-letni mężczyzna podejrzewany o spowodowanie pożaru w jednym z budynków wielorodzinnych w Malborku. Spłonęło mieszkanie. Nie było osób poszkodowanych.

Data publikacji 14.05.2024

W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań w Malborku. Na miejscu ustalono, że doszło do podpalenia. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 18 osób. Zatrzymano ustalonego sprawcę, który odpowie za podpalenie.

Wczoraj po godzinie 2 w nocy dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań przy ul. Jagiellońskiej w Malborku. Natychmiast na miejsce skierował patrol policji. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że doszło do podpalenia jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym na ul. Jagiellońskiej. Z uwagi na zagrożenie, 18 osób zostało ewakuowanych przez Państwową Straż Pożarną. W wyniku tego zdarzenia, nikt z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń. Po zakończonej akcji na miejscu pracę rozpoczęli funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa.  Kilka godzin po zdarzeniu policjanci z Malborka zatrzymali ustalonego sprawcę, którym okazał się 34-letni mężczyzna. Za spowodowanie pożaru sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  • Zdjęcia z miejsca pożaru
  • Zdjęcia z miejsca pożaru
  • Zdjęcia z miejsca pożaru
Powrót na górę strony