Wiadomości

Zapobieganie nielegalnym wyścigom – podsumowanie działań

Data publikacji 10.05.2024

Dziś w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy z Gdyni, Sopotu, Kartuz i Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów na terenie Gdańska. Działania te miały na celu dyscyplinowanie kierujących nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego i zwalczanie agresywnych zachowań na drodze. Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili 37 wykroczeń i zatrzymali 23-latka z Płońska, który kierował mercedesem i prawdopodobnie był pod wpływem środków odurzających oraz nie miał uprawnień do kierowania.

Dziś w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy z Gdyni, Spotu, Kartuz i Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przeprowadzili kolejne działania kontrolno-prewencyjne mające na celu zapobieganiu nielegalnym wyścigom. Głównych celem tych działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach Gdańska poprzez dyscyplinowanie kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. Podczas akcji funkcjonariusze weryfikowali stan trzeźwości kierujących i sprawdzali wyposażenie ich samochodów oraz wymagane dokumenty.

W czasie działań policjanci podjęli interwencję wobec 37 kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli na kierowców 29 mandatów karnych, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu, a także zatrzymali dwa dowody restauracyjne za brak badań technicznych. Ponadto policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/ h w obszarze zabudowanym.

W trakcie prowadzonych działań po godzinie 22:30 policjanci ruchu drogowego z Sopotu na al. Grunwaldzkiej, zatrzymali do kontroli 23-latka, który kierował mercedesem i przekroczył dozwoloną prędkość o 25 km/h. W trakcie sprawdzania danych mieszkańca Płońska okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny, który był nerwowy i miał przekrwione oczy. Badanie testerem wykazało, że 23-latek znajduje się pod wpływem środków odurzających. 23-latek został zatrzymany. W szpitalu pobrano mu krew do badań pod kątem obecności narkotyków w jego organizmie.

  • policjant podczas sprawdzania trzeźwości
Powrót na górę strony