Wiadomości

Sterroryzowali 21-letnia kobietę i ukradli pieniądze

Data publikacji 10.05.2024

Gdańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 32, 36 i 42 lat podejrzanych o rozbój na 21-leniej pracownicy salonu z automatami gier losowych. Sprawcy wpadli w ręce kryminalnych już po dwóch godzinach od zdarzenia. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i trafili na trzy miesiące do aresztu. Teraz grozi im kara nawet 15 lat więzienia. 32 oraz 36-latek będą odpowiadali w warunkach tzw. recydywy i sąd może zwiększyć im karę dodatkowo o połowę.

W miniony wtorek po godz. 10.00 oficer dyżurny gdańskiej komendy miejskiej odebrał zgłoszenie, że w lokalu z automatami gier losowych doszło do rozboju. Trzej mężczyźni weszli do lokalu, spryskali kobietę gazem pieprzowym, a następnie ukradli z kasetki pieniądze oraz próbowali włamać się do kasetek w automatach. Gdy sprawcy uciekli z ukradzioną gotówką, 21-latka zaalarmowała Policję.

Na miejsce natychmiast przyjechali kryminalni z komisariatu w Śródmieściu oraz kryminalni z komendy miejskiej, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu.

 

Rozboje to jedne z poważniejszych przestępstw kryminalnych, podczas których dochodzi do sytuacji niebezpiecznych. Policjanci doskonale wiedzieli, że sprawcy są niebezpieczni i muszą ich jak najszybciej ustalić i zatrzymać. Funkcjonariusze sprawdzili monitoringi i zdobyli wiele informacji, dzięki którym mogli rozpocząć poszukiwania. W niespełna dwie godziny po zdarzeniu policjanci mieli już informację o miejscu przebywania trzech sprawców. Gdy kryminalni weszli do jednego z mieszkań na terenie Śródmieścia, zastali tam trzech mężczyzn. Nie mieli wątpliwości, że to sprawcy brutalnego napadu na salon gier.

Mężczyźni zostali zatrzymani i dokładnie sprawdzeni. Podczas kontroli, przy 32-latku policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 40 porcji amfetaminy, 36-latek miał przy sobie gotówkę pochodzącą z kradzieży oraz maczetę, przy 42-latku zabezpieczono ponad 2000 zł.

Zatrzymani sprawcy trafili do policyjnego aresztu, a policjanci zajęli się gromadzeniem oraz analizą materiału dowodowego. Dzięki pracy kryminalnych oraz dochodzeniowców prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty. 32-latek usłyszał zarzut rozboju w warunkach powrotu do przestępstwa oraz posiadanie prawie 40 gramów amfetaminy. 36-latek usłyszał zarzut rozboju w recydywie. 42-latkowi prokurator przedstawił zarzut rozboju. Wczoraj wobec trójki podejrzanych sąd zastosował wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Za rozbój grozi kara 15 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia. Jeżeli sprawca czynu dopuszcza się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, sąd może zwiększyć karę po połowę.

  • policjanci z zatrzymanymi za rozbój w salonie gier
  • policjanci z zatrzymanymi za rozbój w salonie gier
  • policjanci z zatrzymanymi za rozbój w salonie gier
  • policjanci z zatrzymanymi za rozbój w salonie gier
  • policjanci z zatrzymanymi za rozbój w salonie gier
Powrót na górę strony