Wiadomości

Podczas kłótni zaatakował współlokatora nożem i groził mu

Data publikacji 08.05.2024

Policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 42-latka, który groził swojemu współlokatorowi i zaatakował go nożem, powodując uszkodzenia trzech palców jego ręki. Podejrzany usłyszał zarzuty za kierowanie gróźb karalnych oraz uszkodzenie ciała. Policjanci skierowali do prokuratora wniosek o zastosowanie wobec 42-latka dozoru, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego i zakazu kontaktowania się z nim. Teraz podejrzanemu grozi mu do 5 lat więzienia.

W poniedziałek po godzinie 03:00 w nocy funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Długa Grobla odebrali zgłoszenie o tym, że w jednym z hosteli w dzielnicy Rudniki podczas imprezy zakrapianej alkoholem doszło do kłótni współlokatorów. Podczas zdarzania jeden z mężczyzn zaczął grozić znajomemu, a następnie zaatakował go nożem, powodując uszkodzenie trzech palców u jego ręki.
Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego, a także karetka pogotowia, która po opatrzeniu ran pokrzywdzonego zabrała go do szpitala. Funkcjonariusze ustalili szczegóły zdarzenia, rysopis oraz tożsamość sprawcy i zaczęli go szukać. W poniedziałek 42-letni sprawca przestępstwa został zatrzymany przez dzielnicowych ze Śródmieścia.
Podczas czynności w tej sprawie śledczy ustalili, że pokrzywdzony 41-latek na skutek zdarzenia, doznał obrażeń i rozstroju zdrowia trwających powyżej 7 dni. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcy zarzuty uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych. Do prokuratury wpłynął wniosek o zastosowanie wobec 42-latka policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego i zakazu kontaktowania się z nim.

Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu grozi do 5 lat więzienia, natomiast za kierowanie gróźb karalnych grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony