Wiadomości

Majówka pod czujnym okiem policjantów

Data publikacji 29.04.2024

Tegoroczna majówka jest wyjątkowo długa i pogodna. W tym czasie wiele osób zapewne korzysta z wypoczynku i rekreacji na łonie natury a na Pomorzu pojawi się więcej turystów. Każdorazowo w tych dniach policjanci dbają o bezpieczeństwo zarówno na drogach jak i w miejscach gromadzenia się osób wypoczywających, zwiedzających czy przemieszczających się po naszym regionie. Apelujemy by cieszyć się tym czasem z rozwagą i wyrozumiałością oraz dbać o osoby najmłodsze jak i naszych seniorów. Policjanci drogówki, prewencji i kryminalni w tych dniach prowadzić będą wzmożone działania.

Podczas wyjazdów związanych z wypoczynkiem majowym należy stosować się do zasad pozwalających cieszyć się chwilą, zapominając o troskach i problemach życia codziennego. Jednak aby tak było należy pamiętać by rozważnie i dbając o innych korzystać z urlopu i wolnych dni. Osoby, które wyjeżdżają i pozostawiają swoje domy powinny odpowiednio je zabezpieczyć, przekazać klucze osobie zaufanej, lub poprosić sąsiada o nadzór nad mieszkaniem. Kierowcy, którzy przewozić będą swoje rodziny powinni zadbać o stan swoich pojazdów, oraz swój stan psychofizyczny, przede wszystkim nie wsiadać po alkoholu za kierownicę. Turyści odwiedzający plaże oraz miejsca, w których przebywać będzie większa ilość osób, muszą pamiętać o pilnowaniu swoich dzieci oraz nie zabieraniu drogich przedmiotów, które mogą kusić złodzieja.

Stosowanie zasady ograniczonego zaufania, dbania o siebie i innych, wyrozumiałości, empatii, a także odpowiedzialności powinno uchronić nas od zagrożeń i pozwolić na bezpieczny i spokojny wypoczynek w gronie rodzinnym i znajomych.

Policjanci wydziałów prewencyjnych, ruchu drogowego czy też kryminalni będą w tych dniach na ulicach Pomorza. Apelujemy o zwracanie się do policjantów o pomoc, informowanie o sytuacjach niepokojących oraz zgłaszanie na numer alarmowy 112 niebezpiecznych zdarzeń, których jesteśmy świadkami. Szybka reakcja to większa szansa na skuteczne działanie służb.

Powrót na górę strony