Wiadomości

Zatrzymany na gorącym uczynku usiłowania kradzieży z włamaniem do garaży. Apelujemy o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych przestępstwem

Data publikacji 16.04.2024

Za kratki może trafić 55-latek podejrzany próbę kradzieży z włamaniem do kilku garaży przy ulicy Cisowej w Lęborku. Mężczyzna, który działał w warunkach recydywy, został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku. Osoby pokrzywdzone przestępstwem prosimy o zgłaszanie się do lęborskiej jednostki Policji.

W piątek po godzinie 22:00 policjanci zostali powiadomieni przez świadka o próbie włamania do garażu na ulicy Cisowej w Lęborku. Zgłaszający widząc mężczyznę usiłującego przeciąć szlifierką kłódkę od jednego z garaży, zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci służby patrolowej. Na widok mundurowych znajdujący się przy garażach mężczyzna przyspieszył kroku i próbował uciec. Policjanci nie dopuścili do tego by się oddalił i zatrzymali go. Przy kilku garażach funkcjonariusze znaleźli poprzecinane kłódki oraz łom i szlifierkę, które zabezpieczyli do sprawy. Zatrzymany mężczyzna, podejrzany o usiłowanie kradzieży z włamaniem, to 55-letni mieszkaniec Lęborka, który odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwo o podobnym charakterze.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, przestępstwa zagrożonego karą 10 lat pozbawienia wolności. Jako, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, za kratki może trafić na dłużej.

Właścicieli garaży przy ul. Cisowej w Lęborku, pokrzywdzonych tym przestępstwem, prosimy o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Lęborku albo kontakt drogą e-mail pod adresem komenda.lebork@gd.policja.gov.pl

  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony