Wiadomości

Podziękowania dla dzielnicowych, które pomogły mężczyźnie

Data publikacji 15.04.2024

Do Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku wpłynęły gratulacje za profesjonalną postawę, empatię oraz skuteczna pomoc policjantek dla mieszkańca Gdańska, który znalazł się w trudnej sytuacji. Dzięki reakcji przechodnia, funkcjonariuszki mogły skutecznie pomóc.

….Obie funkcjonariuszki zachowały się bardzo profesjonalnie, empatycznie i z pełnym spokojem ustaliły miejsce pobytu mężczyzny, po czym w mojej obecności przekazały Go opiekunowi w miejscu zamieszkania…..

Dla dwóch gdańskich policjantek tego typu interwencje nie są niczym nowym i tą również przeprowadziły jak zawsze, czyli z pełnym zaangażowaniem, skutecznie oraz z empatią. Dzielnicowe z komisariatu policji na Przymorzu odebrały w minioną środę zgłoszenie, że w rejonie Jelitkowa ma przebywać mężczyzna, który potrzebuje pomocy. Sierż. szt. Otylia Gromek oraz st. post. Weronika Hebel pojechały na miejsce i zajęły się mężczyzną. Na miejscu był też zgłaszający, który natychmiast zareagował, gdy zauważył niepokojące zachowanie zagubionego mężczyzny. Dzięki reakcji zgłaszającego funkcjonariuszki mogły szybko pomóc mężczyźnie, który na co dzień potrzebuje opieki. Mężczyzna był roztrzęsiony, pobudzony, a dodatkowa bariera komunikacyjna znacznie utrudniała ustalenie jego danych oraz adresu. Dzielnicowe doskonale znają rejony służbowe, którymi się opiekują, znają też mieszkańców i wiedzą gdzie mogą szukać informacji. Funkcjonariuszki szybko ustaliły telefon oraz adres rodziny i mężczyzna trafił pod właściwą opiekę.

Policjantki zareagowały dzięki właściwej postawie zgłaszającego. Podjęcie skutecznych działań w takiej sytuacji nie jest niczym nadzwyczajnych, bo to przecież ich służba. Słowa uznania oraz gratulacje zawsze jednak motywują każdego policjanta do tego, aby jeszcze lepiej wykonywał obowiązki służbowe.

Powrót na górę strony