Wiadomości

Policjanci z Wejherowa zachowali czujność i zapobiegli rozprzestrzenieniu się pożaru budynku przemysłowego wraz z samochodami i oponami przed spaleniem

Data publikacji 15.04.2024

Policjanci podczas nocnej służby jadąc przez miasto zauważyli „błyski” światłeł wydobywające się z wiaty garażu. Na tej podstawie niezwłocznie skierowali się w kierunku tego miejsca, w celu ustalenia źródła potencjalnego zagrożenia. Kiedy dotarli na miejsce, okazało się że był to już rozprzestrzeniający się pożar. Policjanci szybko wezwali straż pożarną, a także znaleźli źródło wody i zaczęli gasić wężem „ogrodowym” ogień. Dzięki ich czujności oraz szybkim i skutecznym działaniom zapobiegli rozprzestrzenianiu się pożaru oraz poważnym stratom finansowym.

Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na początku miesiąca podczas nocnej służby, przejeżdżając ulicą Przemysłową w kierunku Bolszewa w pewnym momencie zauważyli „błyski” świateł, przy budynkach przemysłowych i to wydawało się bardzo podejrzane. Natychmiast pojechali sprawdzić co się tam dzieje i wtedy okazało się, że jest to pożar, który zaczyna się rozprzestrzeniać. Niezwłocznie wezwali na miejsce straż pożarną i w tym samym czasie obchodząc znaleźli źródło wody i przy pomocy węża ogrodowego zaczęli gasić pożar. Po chwili na miejsce dotarli strażacy, którzy przejęli gaszenie pożaru. Gdyby nie czujność policjantów, spaleniu mogły ulec stojące w pobliżu samochody oraz opony.

Dzięki dużemu zaangażowaniu i rzetelny podejściu do codziennych obowiązków st. post. Klaudia Thiel oraz st. post. Krzysztof Dawidowski zapobiegli spaleniu się budynku, opon oraz samochodów znajdujących się na tej posesji.

Powrót na górę strony