Wiadomości

Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy

Data publikacji 15.04.2024

Dzięki reakcji postronnego kierowcy, szybko została zakończona jazda pijanego mężczyzny. Funkcjonariusze z Chyloni zbadali 44-letniego obywatela Mołdawii na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się, że miał blisko 1,5 promila. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z Chyloni wysłał policjantów na ul. Hutniczą, gdzie według zgłoszenia na jednej ze stacji paliw kierowca samochodu ciężarowego uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Na miejscu funkcjonariusze w rozmowie ze świadkami ustalili, że około 03.50 kierowca scanii zauważył osobową toyotę, która jechała „zygzakiem”, a jej kierowca nie zwracał uwagi na sygnalizację świetlną. W związku z powyższym, kierowca ciężarówki wjechał za toyotą na stację benzynową i tam, wraz z pracownikiem stacji uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego toyotą, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że jest obywatelem Mołdawii zamieszkałym na co dzień w Bojanie.

Zatrzymany 44-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

  • Policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony