Wiadomości

Nieletni zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 11.04.2024

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sadlinkach, podczas patrolu zatrzymali 16–latka, który posiadał przy sobie środki odurzające. Późniejsze badanie potwierdziło, że znaleziony w kieszeniach jego spodni susz to marihuana. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Policjanci z Posterunku Policji w Sadlinkach podczas patrolowania rejonu służbowego około godziny 14:00 zauważyli młodego chłopaka, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi podjęli legitymowanie, podczas którego 16-letni mieszkaniec gminy Kwidzyn nadal był niespokojny.

W trakcie czynności mundurowi ujawnili w kieszeni jego spodni susz roślinny. W związku z podejrzeniem posiadania substancji zabronionych nieletni został zatrzymany, a następnie doprowadzony do kwidzyńskiej komendy. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone środki to marihuana. Nieletni po wykonaniu czynności został przekazany pod opiekę matki.

Materiały dotyczące czynu karalnego, którego dopuścił się nieletni, zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kwidzynie.

Policjanci apelują do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzany poza domem może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z tytoniem, alkoholem czy środkami, których posiadanie jest zabronione. W przypadku osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia stanowi to przejaw demoralizacji. Natomiast posiadanie środków odurzających jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi również czyn karalny.

  • zabezpieczone w woreczku narkotyki
Powrót na górę strony