Wiadomości

32-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. "Korek" wywęszył narkotyki w butelce po szamponie.

Data publikacji 11.04.2024

Policjanci prewencji z Wejherowa 9 kwietnia zatrzymali 32-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Dziś zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

We wtorek w nocy policjanci z Wejherowa, w tym przewodnik psa, którego podopieczny specjalizuje się w  wykrywaniu zapachów narkotyków, zatrzymali mężczyznę, który na ich widok przyspieszył i próbował ukryć się w mieszkaniu. Funkcjonariusze widząc zaniepokojenie mężczyzny natychmiast za nim podążyli i przy drzwiach otwartego już mieszkania zatrzymali go. Z mieszkania wydobywał się zapach marihuany, a z progu drzwi policjanci zauważyli leżący na stole woreczek z suszem roślinnym. W związku z tym mundurowi przeszukali mieszkanie mężczyzny przy użyciu psa do wykrywania narkotyków. Kolejne narkotyki zostały ujawnione w szufladzie szafki kuchennej – worki z marihuaną, woreczek z amfetaminą i mefedronem, a następnie w piwnicy pies Korek wywęszył metalowe opakowanie po szamponie, w którym była amfetamina. Łącznie zabezpieczono ok 150 gramów różnych narkotyków.

Narkotyki zostały zabezpieczone i przekazane do badań specjalistycznych. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał zarzuty. Dziś zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • pies służbowy Korek
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony