Wiadomości

43-latek odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków oraz za ich posiadanie

Data publikacji 11.04.2024

W miniony wtorek kartuscy policjanci zatrzymali 43-latka, który kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę. 43-latkowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek policjanci z kartuskiej patrolówki po godzinie 23:00 w Kartuzach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Kierowca podczas kontroli drogowej zachowywał się bardzo nerwowo. Policjanci podejrzewali, że kierowca znajduje się pod wpływem narkotyków dlatego przeprowadzili wstępne badanie narkotestem. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Badanie śliny wykazało u mężczyzny obecność narkotyków i pobrano jemu krew do dalszych badań.

Dodatkowo podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy kierowcy amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy. 43-latkowi mundurowi elektronicznie zatrzymali prawo jazdy. Dodatkowo wkrótce usłyszy on zarzuty i za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność karną.

Mężczyźnie za jazdę pod wpływem narkotyków oraz posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

  • kontrolowane audi
Powrót na górę strony