Wiadomości

Kryminalni z Wejherowa i Rumi zatrzymali 20-latka który sprzedawał podrobione sztabki złota

Data publikacji 10.04.2024

Kryminalni zatrzymali 20-latka w związku z usiłowaniem oszustwa. Mężczyzna oferował sztabki złota z certyfikatami, jednak jak się okazało nie było to złoto a malowany stop różnych metali. Sprawca został już przesłuchany i usłyszał zarzuty oszustwa, usiłowania oszustwa i podrobienia dokumentów. Policjanci pracując nad sprawą ustalili także, że w lutym mężczyzna oszukał kupującego i sprzedał mu podrobione sztabki. Prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór.

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Wejherowie i Rumi pracując wspólnie zatrzymali oszusta, który oferował w sprzedaży sztabki złota po okazyjnej cenie. Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka dni temu na terenie placówki handlowej w Rumi, podczas transakcji sprzedaży podrobionych sztabek złota i przyjęcia ponad 15 tys. zł. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili także, że w lutym mężczyzna oszukał inną osobę, której także sprzedał podrobione sztabki złota, również za kwotę ponad 15 tys. zł.

Zabezpieczone przez policjantów sztabki zostały przekazane do badań specjalistycznych i okazało się, że jest to stop różnych metali m.in. miedzi i cynku, pomalowanych farbą na złoty kolor. Sztabki te były łudząco podobne do prawdziwego złota. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty m.in. dotyczące oszustwa, usiłowania oszustwa, posiadania narkotyków oraz podrobienia dokumentów – certyfikatów złota.

Do sprawy zatrzymano także innego mężczyznę. Obecnie policjanci ustalają jaki był jego udział w tym przestępstwie, od tego będą zależały ewentualne zarzuty.

20-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Powrót na górę strony