Wiadomości

Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 08.04.2024

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podczas patrolowania ulic Gdańska zauważyli mężczyznę szarpiącego pracowników sklepu. Zareagowali żeby udzielić pomocy a następnie zatrzymali 22 latka na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież rozbójnicza to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Sprawca tego czynu najpierw dopuszcza się kradzieży a następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu kradzionego przedmiotu stosuje przemoc, bądź grozi jej użyciem.
Tak też było pod koniec ubiegłego tygodnia, gdy policjanci, na co dzień zwalczający przestępczość w środowisku pseudokibiców, patrolowali ulice Gdańska i zauważyli niepokojącą sytuację. Wtedy wybiegli z pojazdu służbowego by udzielić wsparcia pracownikom sklepu a ich podejrzenia okazały się słuszne.  22 latek ukradł ze sklepu 7 dużych czekolad, schował je pod kurtką a następnie zaczął uciekać. Kradzieży chcieli zapobiec pracownicy sklepu, złapali złodzieja. Jednak po uderzeniu przez 22 letniego sprawcę kradzieży upadli a ten ponownie zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali mężczyznę, mieszkańca Gdańska, doprowadzili do jednostki Policji i osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia usłyszał zarzuty.
W tym przypadku wartość skradzionych słodyczy sięga ok. 100 zł, jednakże z uwagi na szarpanie się z pracownikami sklepu i zadawanie uderzeń przez podejrzanego, grozi mu odpowiedzialność karna za popełnienie przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony