Wiadomości

Dwa miesiące tymczasowego aresztu za znęcanie się nad matką. Policjanci zatrzymali 31-latka ze Słupska

Data publikacji 05.04.2024

Policjanci z Komisariatu Policji I w Słupsku zatrzymali mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Mundurowi ustalili, że słupszczanin wszczynał awantury, szarpał, a także wyzywał i poniżał swoją matkę, z którą wspólnie mieszkał. 31-latek usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego dwa miesiące tymczasowego aresztu.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Słupsku w trakcie obchodu swojego rejonu służbowego, podczas rozmowy z jedną z mieszkanek zostali poinformowani o 31-letnim mężczyźnie, który w miejscu zamieszkania, ma stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej matki. Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzoną kobietą ustalili, że jej syn w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wielokrotnie zachowywał się wobec niej agresywnie, wszczynał awantury podczas których obrażał ją, popychał i szarpał.

Słupszczanin został zatrzymany i przewieziony na komendę. Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu, sprawca przemocy najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Reagujmy na przemoc!!!

 

Jeżeli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy Policji. Skontaktuj się najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby. Jeżeli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, to nie bądź obojętny i zareaguj!!! Problem przemocy trzeba jak najszybciej zgłosić np. dzielnicowemu lub pod numerem alarmowym 112.

Powrót na górę strony