Wiadomości

Wychodził ze studzienki telekomunikacyjnej z ukradzionymi kablami. 35- letniego złodzieja zatrzymał kryminalny po służbie.

Data publikacji 02.04.2024

To miała być dobrze zaplanowana akcja... W nocy mężczyzna wszedł do kilku studzienek telekomunikacyjnych, z których ukradł blisko 80 metrów kabla telekomunikacyjnego. Zaskoczenie złodzieja było pełne, gdy wychodząc z jednej z nich, został zatrzymany przez policjanta, który wracał do domu. 35-letni złodziej usłyszał zarzuty. Za kradzież elementów wchodzących w skład sieci telekomunikacyjnej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wracał w nocy do domu. Przy ul. Partyzantów, zauważył „wyłaniającą” się ze studzienki postać mężczyzny. Policjant chwilę go obserwował i powiadomił oficera dyżurnego, o tym, że za chwilę będzie podejmował interwencję wobec złodzieja. Okazało się, 35-letni mężczyzna, który chwilę wcześniej wyszedł ze studzienki, ukradł z niej blisko 80 m kabla telekomunikacyjnego. Policjant znalazł przy nim również pręt z hakiem służący do podnoszenia pokryw studzienek. Policjant sprawdził dodatkowo pobliski teren i znalazł jeszcze trzy inne otwarte studzienki, z których mężczyzna najprawdopodobniej ukradł kable.

Nie wartość kabli determinowała konieczność znalezienia kolejnych otwartych studzienek, lecz zagrożenie, jakie ze sobą niosły. Do niezabezpieczonej studzienki mógł w każdej chwili wpaść samochód lub pieszy. Skutki takiego wypadku mogły być poważne.

Na miejsce interwencji przyjechali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji               w Gdańsku, którzy przejęli zatrzymanego. Podejrzany trafił do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych.

35- latek usłyszał zarzuty kradzieży kabla telekomunikacyjnego, co mogło spowodować zakłócenia          w postaci przerw w funkcjonowaniu sieci.

Za usiłowanie kradzieży kabla telekomunikacyjnego i zakłócenie działania sieci telekomunikacyjnej grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony