Wiadomości

Kierowca skody miał 3 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 02.04.2024

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni mężczyzna zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z kościerskiej komendy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. Mieszkaniec powiatu kościerskiego stanie teraz przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego skodą fabią. W czasie rozmowy z 37-latkiem funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie funkcjonariusze stwierdzili blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach okazało się, że 37-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Policjanci udaremnili nietrzeźwemu mężczyźnie możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Teraz sprawca przestępstwa drogowego usłyszy zarzuty i stanie przed sądem, gdzie odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu i ponowne kierowanie pod wpływem alkoholu. Dodatkowo policjanci zatrzymali samochód. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do każdego kierowcy, aby zdawał sobie sprawę z własnej odpowiedzialności i konsekwencji, jakie niesie ze sobą prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Nie ryzykujmy. Pamiętajmy, że trzeźwość to klucz do bezpiecznej podróży!

Powrót na górę strony