Wiadomości

Podsumowanie świątecznego weekendu przez policjantów ruchu drogowego.

Data publikacji 02.04.2024

W czasie świątecznego weekendu gdańscy policjanci zatrzymali kierujących, którzy złamali prawo. Wśród nich były też osoby, które miały sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, cofnięte uprawnienia do kierowania, poszukiwane oraz z fałszywymi dokumentami.

Niefortunnie rozpoczęła świąteczny weekend 31-latka z Gdańska, która w piątek tuż przed godz. 8.00 wpadła podczas kontroli drogowej na ul. Trakt św. Wojciecha. Kierująca mercedesem wydmuchała prawie promil.

Kolejny gdańszczanin łamiący prawo to 26-letni kierowca bmw, który także w piątek o godz. 15.00 został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Elbląskiej. Policjanci sprawdzili jego dane w policyjnych systemach i szybko się okazało, że nie miał prawa wsiąść za kierownicę samochodu, ponieważ ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez tczewski sąd. Mężczyzna był też poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Tego samego dnia tuż po godz. 15.00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli seata, którym kierował 48-letni mieszkaniec Gdańska. Po sprawdzeniu danych mężczyzny policjanci ustalili, że ma cofnięte prawo jazdy.

Także piątek o godz. 18.00 na ul. Andruszkiewicza patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 29-letniego kierującego peugeotem. Gdańszczanin do lutego 2025 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Sobotni poranek okazał się pechowy dla 38-letniej ob. Ukrainy, która została zatrzymana do kontroli tuż przed godz. 5.00 na ul. Łąkowej. Kierująca miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz kobieta odpowie za jazdę po pijanemu. Skoda, którą kierowała, została zabezpieczona na policyjnym parkingu.

Pecha miał też 59-latek z Gdańska, który skrajnie nieodpowiedzialny wsiadł za kierownice swojego opla insigni. Mężczyzna o godz. 7.00 na ul. Wosia Budzysza podczas przeprowadzonej przez policjantów ruchu drogowego kontroli drogowej wydmuchał ponad pół promila.

W tym samym miejscu o godz. 08:40 policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali do kontroli forda. 44-latek z Gdańska wydmuchał 0,75 promila.

Chwilę po północy w minioną niedzielę na ul. Hallera policjanci zatrzymali do kontroli mazdę, którą kierował 28-letni ob. Białorusi. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna jest po narkotykach, została od niego pobrana do badań krew. Podczas kontroli policjanci ujawnili i zabezpieczyli przy nim kilka porcji mefedronu. Dodatkowo podejrzenie co do autentyczności wzbudziło jego prawo jazdy, które także zostało zabezpieczone.

Tego samego dnia po godz. 11.00 na ul. Kartuskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli bmw, którym kierował 25-latek z Gdyni. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do maja 2024 roku.

Nie był to żart z okazji prima aprilis, gdy 53-letni kierowca daewoo dowiedział się podczas kontroli, że zostaje zatrzymany. Mężczyzna kierował samochodem w miniony poniedziałek o godz. 15.50 na ul. Mostowej pomimo dwóch sądowych zakazów.

Podczas świątecznego weekendy gdańscy policjanci ujawnili 8 przypadków kierowania po alkoholu lub narkotykach, 2 osoby poszukiwane, 2 osoby z cofniętymi uprawnieniami, 12 zakazów prowadzenia pojazdów oraz 1 przypadek niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara nawet 5 lat więzienia. Za używanie fałszywego prawa jazdy grozi kara 5 lat więzienia.

Kierowanie po narkotykach lub alkoholu jest zagrożone karą 3 lat więzienia, utratą prawa jazdy, sądowym zakazem oraz wysoką grzywną. Za pozsiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony