Wiadomości

Prowadził vw pomimo sądowego zakazu. W jego aucie policjanci znaleźli proszek będący najprawdopodobniej narkotykiem

Data publikacji 02.04.2024

Nawet na 5 lat może trafić za kratki 34-letni lęborczanin podejrzewany o prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu i posiadanie środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w Wielką Sobotę podczas kontroli drogowej.

W sobotę wieczorem lęborscy policjanci zostali powiadomieni o awanturze do jakiej doszło w gm. Nowa Wieś Lęborska pomiędzy zgłaszającym a wskazanym z imienia i nazwiska 34-latkiem, który odjechał vw golfem. Policjanci znając 34-latka z wcześniejszych interwencji i  wiedząc, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, rozpoczęli jego poszukiwania. Gdy zauważyli wskazany samochód na jednej z dróg w Chocielewku i zbliżyli się do niego, kierowca vw zjechał na pobocze i wysiadł z auta odrzucając kluczyki. Legitymowanie mężczyzny potwierdziło, że to 34-letni mieszkaniec Lęborka, wobec którego sąd orzekł trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. W schowku vw mundurowi znaleźli i zabezpieczyli pudełko z białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że to najprawdopodobniej mefedron lub jego pochodne.

Zabezpieczona substancja zostanie przesłana biegłemu do szczegółowej analizy. Jeśli potwierdzi się, że to narkotyk, 34-latek odpowie nie tylko za złamanie sądowego zakazu, ale również za posiadanie środków odurzających.

Powrót na górę strony