Wiadomości

43-latek pijany jechał koparką

Data publikacji 02.04.2024

Policjanci ze Starego Targu zatrzymali nietrzeźwego kierującego koparko-ładowarką. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

W miniony weekend policji ze Starego Targu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego koparko-ładowarką. Mundurowi wyczuli od 43-letniego mieszkańca Starego Miasta alkohol. Badanie wykazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a koparkę zabezpieczył jej właściciel.  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że alkohol w organizmie może utrzymywać się wiele godzin po konsumpcji, czasem nawet następnego dnia rano. Kilkugodzinna przerwa w jego spożywaniu może okazać się niewystarczająca, a wrażenie, że jesteśmy już trzeźwi, może być kompletnie mylące. Dlatego tak ważne jest odczekanie odpowiedniej ilości czasu, adekwatnej dla naszego organizmu. Proponujemy także skontrolowanie swojego stanu trzeźwości wykorzystując choćby certyfikowany alkotest przeznaczony do jednorazowego.

Powrót na górę strony