Wiadomości

Policjanci nie dopuścili do konfrontacji pseudokibiców

Data publikacji 02.04.2024

Pomorscy policjanci, którzy zabezpieczali w sobotę 30 marca mecz w Kolbudach (powiat gdański) zapobiegli konfrontacji pseudokibiców. Po zakończeniu spotkania kibice przyjezdnej drużyny z Wejherowa odjechali pod nadzorem mundurowych w stronę swojego powiatu i w tym czasie na terenie stadionu 4 mężczyzn naruszyło nietykalność i znieważyło policjantów. Zostali oni zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Naruszenie nietykalności funkcjonariusza zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie grozi do roku więzienia.

W sobotę 30 marca pomorscy policjanci, w tym mundurowi z powiatu gdańskiego zabezpieczali mecz piłkarski w Kolbudach pomiędzy miejscową drużyną a klubem z Wejherowa. Policjanci zebrali informacje, z których wynikało, że zwaśnieni pseudokibice wymienionych drużyn mogą chcieć dążyć do siłowego zwarcia i co za tym idzie m.in. naruszyć porządek publiczny. Dzięki dobremu przygotowaniu i zaplanowaniu działań, zdecydowanej postawie przy dowodzeniu i natychmiastowej reakcji na występujące zagrożenia stróże prawa zapobiegli konfrontacji pseudokibiców.

Po zakończeniu spotkania drużyna przyjezdna i jej kibice opuścili teren powiatu gdańskiego nadzorowani przez mundurowych. W tym czasie policjanci legitymowali część osób, które przebywały na stadionie. Kilku agresywnych pseudokibiców naruszyło nietykalność osobistą mundurowych, którzy prowadzili wspomniane czynności. Stróże prawa zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 19,23 i 27 lat i przewieźli ich do policyjnego aresztu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty – trzech z nich odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy, a 19-latek dodatkowo za znieważenie mundurowego. Prokurator zastosował wobec wymienionych mężczyzn środek zapobiegawczy – dozór policyjny.

Naruszenie nietykalności funkcjonariusza zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie grozi do roku więzienia.

Powrót na górę strony