Wiadomości

Razem możemy więcej. Challenge dla Krzysztofa.

Data publikacji 29.03.2024

Policjanci z Pomorza podjęli internetowe wyzwanie, rzucone im przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Celem challenge jest wsparcie rannego wskutek potrącenia poddębickiego policjanta Krzysztofa Sobieraja. Do akcji #Challeng dla Krzysztofa włączyli się mundurowi z całej Polski. Wyzwanie polega na wpłacie pieniędzy na jego rehabilitację, zrobieniu pompek i wytypowaniu kolejnych drużyn, które podejmą się tego ważnego wyzwania. Zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy pomocy dla mł.asp. Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, aby pomóc mu w tym trudnym czasie. Każdy, kto chce go wesprzeć, może wpłacać pieniądze na konto zbiórki: https://zrzutka.pl/c5mjnm

Po tragicznym zdarzeniu policjanci w całej Polsce mobilizują się i wspierają kolegę poprzez uczestnictwo w dedykowanych dla niego przedsięwzięciach. Organizowane są charytatywne wydarzenia sportowe, koncerty, utworzono internetowe zbiórki pieniędzy i rozpoczęto specjalny challenge polegający na wykonywaniu pompek. Wszystko po to, by mł. asp. Krzysztof Sobieraj wrócił jak najszybciej do zdrowia, do rodziny i do kolegów policjantów.

Policjanci z Pomorza podjęli internetowe wyzwanie, rzucone im przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.  Wzięli w nim udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na czele z  komendantem wojewódzkim insp. Dariuszem Walichnowskim oraz jego zastępcami insp. Bogusławem Ziembą i insp. Konradem Kobierskim.

Zasady są proste i znane jak przy każdym challenge'u. Po otrzymaniu nominacji należy wykonać pompki i wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla Krzysztofa Sobieraja. W tym trudnym czasie każda złotówka jest ważna, aby zapewnić mu skuteczną rehabilitację i szybki powrót do zdrowia.

Do wsparcia zainicjowanej akcji pomorscy mundurowi zaprosili kolejnych funkcjonariuszy ze Szkoły Policji w Słupsku oraz z komend wojewódzkich Policji w Katowicach i w Gorzowie Wielkopolskim. Zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy pomocy dla mł.asp. Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, aby pomóc mu w tym trudnym czasie. Każdy, kto chce go wesprzeć, może wpłacać pieniądze na konto zbiórki: https://zrzutka.pl/c5mjnm

Godzinę przed północą, 6 stycznia, patrol ruchu drogowego KPP w Poddębicach kontrolował ruch na jednej z głównych ulic miasta. Policjanci chcieli zatrzymać samochód osobowy, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Jednak kierowca nie zwolnił i z dużą prędkością potrącił jednego z policjantów i odjechał. W wyniku uderzenia mł. asp. Krzysztof Sobieraj doznał poważnych obrażeń klatki piersiowej i głowy. Nieprzytomny został przewieziony do szpitala, a zespół medyczny walczył o życie policjanta. Szczęśliwie operacja się udała, lecz Krzysztof wymaga długiej rehabilitacji, którą rozpoczął 14 lutego w Centrum Origin Otwock – ośrodku rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej.

Sprawca podejrzany o umyślne potrącenie policjanta i czynną napaść na łaskich funkcjonariuszy został zatrzymany. Odpowie za próbę zabójstwa policjanta.

Film: mł.asp. Łukasz Kirkuć, asp. sztab. Mariusz Chrzanowski

  • Policjanci podczas czelendżu
  • Policjanci podczas czelendżu
  • Policjanci podczas czelendżu
  • Policjanci podczas czelendżu
Powrót na górę strony