Wiadomości

Bezpieczeństwo podczas Świąt Wielkanocnych – w tych dniach na ulicach będzie więcej policjantów

Data publikacji 27.03.2024

Żeby święta były bezpieczne apelujemy m.in. rozsądną jazdę oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podczas świątecznego weekendu na ulicach Pomorza będzie więcej patroli policjantów prewencji, służby kryminalnej, jak również wzmożone kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów. Święta Wielkanocne to czas radości i rodzinnych spotkań, ale pamiętaj o ostrożności i uważności.

Złodzieje nie świętują dlatego należy szczególnie unikać miejsc zatłoczonych, jednocześnie zwracając uwagę, czy nie znaleźliśmy się w tzw. „sztucznym tłoku”, w którym nietrudno o utratę portfela. Wzmożoną uwagę i podobne zasady ostrożności zachować należy również w środkach komunikacji publicznej. Bezwzględnie pamiętaj o domykaniu szyb w autach i niepozostawianiu wewnątrz rzeczy, które mogą skusić potencjalnego złodzieja. Ponadto przestępcy będą chcieli wykorzystać wyjazdy na świąteczny wypoczynek i pozostawione bez opieki domy. Zadbaj o ich odpowiednie zabezpieczenie.

Bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Przed wyjazdem w dłuższą podróż, każdy kierowca powinien sprawdzić stan techniczny swojego auta oraz stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Tradycja śmigusa-dyngusa nie cieszy się już tak dużą popularnością, niejednokrotnie jednak zachowania młodych ludzi wykraczają poza nawias tradycji, przybierając formę chuligańskich wybryków. Niewłaściwe zachowanie, jak np. oblewanie przechodniów czy rzucanie z wysokości pojemników z wodą, może skutkować uszkodzeniem ciała lub zniszczeniem mienia, za co grozi odpowiedzialność prawna, a także finansowa. Brak zachowania rozsądku w obchodzeniu lanego poniedziałku może narazić oblewaną osobę na szkody materialne, takie jak np. uszkodzenie telefonu czy tabletu.  Osoba pokrzywdzona może dochodzić swoich roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

Apelujemy o zachowanie rozsądku, umiaru i stosowanie zasad bezpieczeństwa.

  • radiowóz i motocykl
Powrót na górę strony