Wiadomości

JECHAŁ MOTOCYKLEM BEZ UPRAWNIEŃ, MAJĄC BLISKO DWA PROMILE ALKOHOLU W ORGANIZMIE, BEZ ŚWIATEŁ, A JEGO PASAŻER OŚWIETLAŁ MU DROGĘ LATARKĄ

Data publikacji 11.03.2024

10 marca wracając ze służby dyżurny nowodworskiej policji, zauważył kierującego motocyklem, który jechał, wraz z pasażerem nie mając tablicy rejestracyjnej, nie mając świateł, poruszali się bez kasków ochronnych, a co więcej jego pasażer oświetlał mu drogę latarką. Jak się okazało, to nie był koniec problemów kierującego, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

10 marca po godzinie 20:00 dyżurny nowodworskiej policji wracając ze służby na ulicy Sikorskiego w Nowym Dworze Gdańskim, zauważył kierującego motocyklem, który jechał wraz z pasażerem, nie mając kasków ochronnych, pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej oraz nie miał włączonych świateł, a jego pasażer oświetlał mu drogę latarką. Dyżurny zatrzymał pojazd oraz wezwał na miejsce patrol nowodworskich policjantów. Jak się okazało, to był dopiero początek problemów kierującego. Funkcjonariusze wyczuli u kierującego alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 24-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a w motocyklu oświetlenie jest niesprawne, dlatego jego 25-letni pasażer oświetlał mu drogę. Poruszał się bez tablic rejestracyjnych, ponieważ pojazd był niezarejestrowany. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia. Odpowie również za szereg popełnianych wykroczeń. Policjanci apelują o trzeźwość na drodze. Pamiętajmy każdy nietrzeźwy kierujący bez względu, jakim pojazdem się porusza, stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Jeżeli widzimy, że ktoś prowadzi pojazd i może być pod działaniem alkoholu, zareagujmy. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

  • Poglądowe
Powrót na górę strony