Wiadomości

Pijana prowadziła skradzione auto

Data publikacji 07.03.2024

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem. 36-letnia kobieta i jej 39-letni znajomy ukradli kluczyki do mercedesa i pojechali nim w kierunku stacji paliw, gdzie zostali ujęci przez właściciela pojazdu. Prowadziła 36-latka. Wyjeżdżając z miejsca kradzieży uderzyła w bramę i kontynuowała jazdę uszkodzonym samochodem. Była pijana.

We wtorek nad ranem policjanci interweniowali na stacji paliw w Lęborku w związku ze zgłoszeniem o ujęciu nietrzeźwej kobiety podejrzanej o kradzież samochodu. Mundurowych powiadomił właściciel dostawczego mercedesa, który jak tylko zorientował się, że jego auto zostało skradzione, zlokalizował miejsce w którym się znajduje. Samochód znalazł na stacji paliw a w nim siedzącą za kierownicą pijaną 36-latkę i swojego 39-letniego znajomego – mieszkańców powiatu wejherowskiego. Wezwani na miejsce policjanci poddali kobietę badaniu alkotestem. Okazało się, że miała w organizmie około dwóch promili alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy i zabezpieczyli na miejscu ślady oraz dowody. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani. Pracujący nad sprawą mundurowi ustalili, że nocy w gminie Nowa Wieś Lęborska oboje weszli bez wiedzy właściciela mercedesa na teren jego posesji. W przyczepie kempingowej grali w karty i spożywali alkohol. Gdy „zapasy” się wyczerpały, dostali się do wnętrza zamkniętej na klucz gabloty, z której wyjęli kluczyki do dostawczego mercedesa o wartości 30 tysięcy złotych i ruszyli nim w trasę. Za kierownicą siadła 36-latka. Wyjeżdżając z terenu posesji uderzyła w bramę uszkadzając auto. Urwane lusterko nie przeszkodziło jej w kontynuowaniu jazdy i dotarciu na stację paliw, gdzie w efekcie została ze swoim towarzyszem ujęta przez właściciela samochodu.

Wczoraj obydwoje zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, przestępstwa zagrożonego karą 10 lat pozbawienia wolności. Mundurowi przedstawili też 36-latce zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Natomiast za spowodowanie kolizji kobieta została ukarana mandatem.

  • Policjanci podczas czynności z zatrzymanymi
  • Policjanci podczas czynności z zatrzymanymi
  • Policjanci podczas czynności z zatrzymanymi
  • Policjanci podczas czynności z zatrzymanymi
  • Policjanci podczas czynności z zatrzymanymi
Powrót na górę strony