Wiadomości

Policjanci przeciwko ryzykownym zachowaniom na drodze. Efekt? W trzy godziny kilkadziesiąt mandatów i zatrzymane dowody rejestracyjne.

Data publikacji 05.03.2024

Blisko 40 skontrolowanych pojazdów, 29 nałożonych mandatów i 11 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, to efekt akcji przeprowadzonej w sobotę w nocy przez policjantów z Chojnic, Starogardu Gdańskiego, Kościerzyny, Człuchowa i Bytowa. Kontrolą objęto kierowców, którzy na terenie gminy Brus sprawdzali swoje umiejętności oraz moc swoich samochodów.

Policjanci z Chojnic reagując na niepokojące sygnały mieszkańców gminy Brus o młodych kierowcach, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego, w sobotę w nocy,  prowadzili wspólne działania z policjantami ruchu drogowego z ościennych jednostek. Do działań zaangażowani zostali policjanci z Bytowa, Człuchowa, Kościerzyny i Starogardu Gdańskiego. Podczas 3 godzin działań policjanci skontrolowali blisko 40 samochodów, nałożyli 29 mandatów oraz zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych. Wykroczenia popełniane przez kierowców polegały głównie na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowym stanie techniczny pojazdów.

Przypominamy!

Nieodpowiedzialność, brak wyobraźni i lekceważenie przepisów mogą skończyć się tragicznie. Drogi publiczne to nie miejsce do urządzania rajdów samochodowych! Przestrzegamy przed takim postępowaniem. Mandat karny może w konsekwencji okazać się najłagodniejszą formą kary

Policjanci apelują, o każdorazowe zgłaszania sytuacji gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, dodatkowo miejsca te można oznaczać anonimowo na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony