Wiadomości

W drodze na spotkanie profilaktyczne z dziećmi, zatrzymali kierowcę, który przewoził 10 kilogramów nielegalnego tytoniu.

Data publikacji 29.02.2024

W drodze na zajęcia profilaktyczne z przedszkolakami policyjni wodniacy zatrzymali kierowcę, który przewoził w aucie 10 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 59-latek z Gdańska usłyszał zarzuty. Za paserstwo akcyzowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Wartość uszczuplenia akcyzy na szkodę Skarbu Państwa wyliczono na ponad 11 tysięcy złotych. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 5 punktów karnych.

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku w drodze do przedszkolaków z Pruszcza Gdańskiego, z którymi niezależnie od pory roku spotykają się, aby jeszcze przed wakacjami przekazać im wiedzę o tym, jak unikać niebezpieczeństw, które mogą spotkać ich nad wodą, zauważyli kierowcę volkswagena, który na ich oczach, wbrew przepisom ruchu drogowego zawrócił w miejscu niedozwolonym.

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej, a podczas interwencji zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. Oprócz zweryfikowania tożsamości 59- latka z Gdańska oraz sprawdzenia jego uprawnień do kierowania, policjanci sprawdzili również, co mężczyzna przewozi w aucie. „Policyjny nos” nie zawiódł wodniaków. W trakcie sprawdzania auta, policjanci w bagażniku znaleźli dziesięć worków z tytoniem o łącznej wadze 10 kilogramów. Tytoń nie był oznaczony wymaganymi polskimi znakami akcyzy. Policjanci od razu za pośrednictwem oficera dyżurnego poprosili o wsparcie funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno Skarbowego w Gdyni. 59- latek został zatrzymany, a tytoń zabezpieczony.

Wartość uszczuplenia akcyzy na szkodę Skarbu Państwa wyliczono na ponad 11 tysięcy złotych.

Właściciel nielegalnego towaru jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Za paserstwo akcyzowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Ponadto za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym policjanci ukarali kierowcę volkswagena mandatem karnym i nałożyli na niego punkty karne.

Powrót na górę strony