Wiadomości

Kontrola drogowa zakończona zarzutami kradzieży z włamaniem i posiadaniem narkotyków

Data publikacji 29.02.2024

Jedna kontrola drogowa zakończyła się zarzutami dla wszystkich podróżujących samochodem mężczyzn. 28-latek, który kierował mercedesem zrobił to pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami, 36-letni pasażer posiadał przy sobie narkotyki, a w mieszkaniu drugiego pasażera, 24-letniego ustczanina, policjanci znaleźli kolejne zabronione substancje. Podczas interwencji policjanci ustalili również, że obaj pasażerowie mają związek z włamaniem i kradzieżą, do której w ostatnim czasie doszło w Gminie Redzikowo. Wszyscy zostali zatrzymani i najbliższym czasie odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Na początku tygodnia policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali do kontroli mercedesa. Podczas interwencji mundurowi zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy oraz dwóch pasażerów. Sprawdzenie 28-latka w policyjnym systemie informatycznym wykazało, że posiada ona zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas przeszukania samochodu i podróżujących nim osób funkcjonariusze znaleźli w kieszeni jednego z pasażerów porcję amfetaminy. W miejscu zamieszkania drugiego z pasażerów funkcjonariusze znaleźli kolejne kilka porcji narkotyków. Wszystkie znalezione substancje zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Podczas wykonywania czynności procesowych z trzema zatrzymanymi mieszkańcami powiatu słupskiego funkcjonariusze ustalili, że dwóch z nich może mieć związek z kradzieżą z włamaniem, do której doszło w Gminie Redzikowo. Policjanci z Komisariatu Policji II w Słupsku, którzy zajmowali się tą sprawą przesłuchali 24-latka i 36-latka i przedstawili im zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak uchronić się przed włamaniem.

- jeśli jesteś właścicielem domku jednorodzinnego, postaraj się o solidne ogrodzenie i dobrze oświetl obszar swojej posesji oraz pomyśl o założeniu automatycznego włącznika światła z tzw. symulatorem obecności;

- jeżeli twoja posesja jest wyposażona w system alarmowy używaj go i włączaj na czas nieobecności;

- jeśli masz zamiar przechowywać w mieszkaniu dużą ilość gotówki lub posiadasz bardzo cenne przedmioty — kup do domu, zamontuj na stałe szafę pancerną lub sejf. Zastanów się jednak, czy nie będzie bezpieczniej wynająć do takich celów skrytkę bankową;

- zachowaj w tajemnicy i nie ujawniaj szczegółów zabezpieczenia swojego domu nikomu, poza osobami bliskimi, z którymi mieszkasz. Chroń takie informacje przed dziećmi. Nie afiszuj się swoim bogactwem.

- interesuj się otoczeniem i korzystaj z pomocy sąsiedzkiej. Zwracaj uwagę na posesję sąsiadów i wymagaj tego również od niego;

- gdy zauważysz nieznane Ci osoby, kręcące się bez celu w pobliżu Twojego domu. Dobrze zapamiętaj ich wygląd. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości włamywaczy. O wszystkich podejrzanych sytuacjach informuj policjantów pod nr alarmowym 112.

Powrót na górę strony