Wiadomości

Czy jakaś interwencja może jeszcze zaskoczyć policjantów? Okazuje się, że może, 19-latek ukradł klacz i chciał ją wprowadzić na klatkę schodową

Data publikacji 21.02.2024

Wejherowscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, w związku z kradzieżą…klaczy. Świadek widząc niepokojącą sytuację zadzwonił na numer alarmowy i zgłosił, że widzi jak młody mężczyzna próbuje wprowadzić klacz na klatkę schodową budynku wielorodzinnego. Po przyjeździe policjantów na miejsce okazało się, że zwierzę zostało przez mężczyznę ukradzione. Policjanci przekazali je właścicielowi. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Kradzież jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W poniedziałek wieczorem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna próbuje wprowadzić klacz na klatkę schodową budynku wielorodzinnego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani wejherowscy dzielnicowi, którzy ku ich zdziwieniu, potwierdzili zgłoszenie. Pod wskazanym adresem w Wejherowie zastali młodego mężczyznę z klaczą oraz świadka, który powstrzymał 19-latka, przed wejściem na wyższe piętra budynku. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chciał zabrać klacz do swojego mieszkania, które mieściło się na jednej z wyższych kondygnacji.

Na szczęście klaczy nic się nie stało. Została zabezpieczona i przekazana właścicielowi, a 19-letni sprawca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  • Mężczyzna z koniem
Powrót na górę strony