Wiadomości

19-latka z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów kierowała mercedesem. Próbowała zmylić policjantów przesiadając się na miejsce pasażera. Była pijana i agresywna

Data publikacji 20.02.2024

Ponad dwa promile alkoholu miała w organizmie kierująca samochodem 19-latka z gminy Wicko, którą zatrzymali do kontroli w Lęborku policjanci służby patrolowej. Kobieta nie miała prawa siadać za kierownicą również z innego powodu, a mianowicie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Zachowywała się agresywnie, w komendzie kopniakiem zniszczyła fragment ściany.

Minionej nocy policjanci patrolujący teren Lęborka zwrócili uwagę na jadącego ulicą Wojska Polskiego mercedesa, który w momencie gdy się do niego zbliżyli, raptownie przyspieszył. Mundurowi nadali kierowcy sygnały dźwiękowe i błyskowe do zatrzymania się. Gdy auto zatrzymało się na sąsiedniej ulicy, policjanci zauważyli, że osoba siedząca za kierownicą zamienia się z pasażerem miejscami. Okazało się, że to 19-latka z gminy Wicko, która chciała uniknąć odpowiedzialności. A to dlatego, że była pijana i miała orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkotestem wykazało obecność ponad dwóch promili w jej organizmie. Z policyjnych systemów informacyjnych wynikało, że obowiązujący kobietę roczny zakaz prowadzenia pojazdów, orzeczony za jazdę bez uprawnień, miał się skończyć za dwa dni. Teraz może się wydłużyć nawet do 15 lat. Podczas interwencji 19-latka była agresywna wobec mundurowych i nie reagowała na ich polecenia. W związku z tym funkcjonariusze użyli wobec niej środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek i doprowadzili ją do komendy. Tam spokojniejsza nie była, kopiąc w ścianę pomieszczenia służbowego zniszczyła jej spory fragment. Wkrótce 19-latka usłyszy zarzuty przestępstw: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do sądowego zakazu. Przed sądem odpowie też za wykroczenie zniszczenia mienia. Grozi jej kara 5 lat pozbawienia wolności, nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna. Niewykluczone, że będzie musiała również zwrócić równowartość wyrządzonej szkody.

  • Zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony