Wiadomości

Policjanci przejęli blisko 1,5 kilograma zabronionych w Polsce środków

Data publikacji 14.02.2024

W wyniku dwóch odrębnych realizacji blisko 1,5 kilograma różnego rodzaju środków odurzających, zabezpieczyli kryminalni ze Starogardu Gdańskiego. Funkcjonariusze zatrzymali również 2 mieszkańców Kociewia, do których należały zabronione w Polsce środki. W obu przypadkach przeprowadzone czynności oraz zabezpieczony materiał dowodowy pozwoliły śledczym na przedstawienie zarzutów. Zatrzymani 23-latkowie odpowiedzą teraz za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

Starogardzcy kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przejęli w ostatnim czasie blisko 1,5 kilograma środków odurzających, wśród których znalazły się między innymi marihuana, kokaina, amfetamina, mefedron oraz 76 tabletek MDMA. Funkcjonariusze w wyniku żmudnej pracy operacyjnej oraz zebranych informacji wytypowali 2 mężczyzn, którzy mieli posiadać znaczne ilości środków odurzających.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w niedzielę 11 lutego 2024 roku w jednej z miejscowości w gminie Lubichowo. Policjanci zatrzymali 23-letniego kierowcę osobowego auta, który przewoził w plecaku worek z suszem roślinnym, a w kieszeni zawiniętą w folię aluminiową kokainę. Nel, która wraz ze swoim przewodnikiem, asystowała kryminalnym w tej akcji, nie miała żadnego problemu ze znalezieniem zabronionych w Polsce środków. Czujny nos psa od razu wskazał plecak oraz prawą kieszeń w spodniach mężczyzny, gdzie znajdowały się zabronione prawem środki. W tym przypadku kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram marihuany oraz blisko 10 gramów kokainy, z których można by przygotować ponad 1000 pojedynczych porcji handlowych. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Przeprowadzone czynności oraz zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 23-latkowi zarzutów dotyczących wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Wczoraj Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim aresztował zatrzymanego mężczyznę na okres 2 miesięcy.

Do kolejnego skutecznego zatrzymania doszło w miniony poniedziałek. Policjanci z tego samego wydziału zatrzymali 23-latka, u którego w miejscu zamieszkania zabezpieczyli słoiki z marihuaną, woreczki strunowe z amfetaminą, a także mefedron oraz 76 tabletek ekstazy - MDMA. Środki odurzające zostały znalezione w wyniku przeszukania kuchni oraz sąsiadującej z nią spiżarni. Mężczyzna został zatrzymany i przekonwojowany do starogardzkiej komendy. Podejrzany 23-latek usłyszał już zarzuty. Śledczy wystąpią również do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.

W obu przypadkach o dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje sąd. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat więzienia, natomiast za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości tych używek można trafić za kratki na okres od 2 do 12 lat.

To kolejne zabezpieczone w tym roku narkotyki, które dzięki skutecznym działaniom miejscowych policjantów nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia. Policjanci przypominają, że środki odurzające są niebezpieczne dla życia i zdrowia, a ich posiadanie jest karalne. Aby uchronić siebie i swoich bliskich przed zagrożeniami dotyczącymi przestępczości narkotykowej, warto przekazać informacje dotyczące tego rodzaju przestępczości funkcjonariuszom z najbliższej jednostki. Informacje związane z zagrożeniami dotyczącymi przestępczości narkotykowej mogą być również nanoszone na krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa.

  • Zabezpieczone środki
  • Zabezpieczone środki
  • Zabezpieczone środki
Powrót na górę strony