Wiadomości

Pomorscy policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas protestów

Data publikacji 09.02.2024

Policjanci zabezpieczają odbywające się na terenie całego kraju protesty rolników. Na terenie naszego województwa trwają zgromadzenia, oraz przejazdy protestujących, które cały czas są pod nadzorem pomorskich policjantów. W związku z występującymi utrudnieniami w ruchu apelujemy do kierowców i podróżnych o cierpliwość i wyrozumiałość oraz stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Zachęcamy do monitorowania komunikatów policyjnych oraz lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją. Ponadto do szukania alternatywnych tras oraz unikanie podróży, gdy nie jest to konieczne.

Policjanci tego dnia pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa uczestników protestu oraz mieszkańców. Ponadto z uwagi na zapowiedziane przez protestujących blokady dróg, mundurowi wyznaczą objazdy oraz dbają o udrożnienie ruchu i poprawienie jego płynności w celu poprawienia komfortu kierowców i podróżnych. Mundurowi apelują do wszystkich o większą cierpliwość i opanowanie oraz jeśli to możliwe, zmianę ewentualnych planów i gdy nie ma konieczności, o nie wyjeżdżanie na drogi, na których odbywają się protesty.

Prosimy o sprawdzanie komunikatów i zapoznawanie się ze zmianami i wyznaczonymi objazdami. Dzięki temu można będzie uniknąć ewentualnych utrudnień. Ponadto o wykonywanie poleceń funckjonariuszy oraz zwracanie uwagi na wydawane przez nich sygnały.

Celem nadrzędnym Policji jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny i nad ich zapewnieniem będą czuwali pomorscy policjanci.

Przebieg protestu i ewentualnych utrudnień na drogach, na terenie województwa (aktualizowane):

  • Powiat kwidzyński : DW 522, DW 521 Prabuty, przejazd od ronda do ronda, oraz przejazd ulicami Kwidzyna
  • Powiat tczewski: DK 91 - przejazd z Gniewa do Tczewa. Trasa obejmie rondo w Czarlinie, a następnie ulice 30-go Stycznia, Jana Kusocińskiego, Bałdowską, Wojska Polskiego i Aleję Solidarności. Przewiduje się, że strajk będzie miał miejsce między godziną 12 a 17.
  • Powiat kościerski: Nowa Karczma DW 221, Dziemiany DW 235, Sarnowy DW 214.
  • Powiat kartuski: DW 224 Egiertowo, Somonino, Kiełpino, Kartuzy. DK 7, DW 211, DK 20 Borkowo, Żukowo, Glincz, Babi Dół, Egiertowo.
  • Powiat bytowski: DK 20 Mądrzechowo-Bytów.
  • Powiat starogardzki: DK 22 Starogard Gdański-Czarlin, ulicą Unii Europejskiej do ronda Grubby dalej DK 22-Czarlin oraz powrót w kierunku Starogardu Gdańskiego
  • Powiat pucki: DW 216 przejazd protestujących do Gdańska.
  • Powiat wejherowski: przejazd protestujących DW 468.
  • Gdańsk: Pomorski Urząd Wojewódzki.
  • Gdynia: przejazd ulicami miasta.
Powrót na górę strony