Wiadomości

Pijany kierowca „wpadł” bo jechał za szybko

Data publikacji 09.02.2024

50-latek mając ponad pół promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę opla i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Został zatrzymany do kontroli drogowej w starym mieście. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci sztumskiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, systematycznie patrolują drogi naszego powiatu i reagują na wykroczenia, które mogą przyczynić się do powstania wypadków drogowych. W środę w trakcie do kontroli drogowej został zatrzymany 50-latek, powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem kierowcy. Badanie stanu trzeźwości  wykazało półtora promila alkoholu w jego organizmie.

Sprawa znajdzie swój finał w  sądzie, gdzie nieodpowiedzialny kierujący poniesie konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowani oraz wysokie kary pieniężne. 50- latek nieunikanie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony