Wiadomości

W piątek możliwe utrudnienia na drogach

Data publikacji 07.02.2024

W związku z planowanymi na 9 lutego na terenie całego kraju protestami rolników policjanci z Pomorza apelują do kierowców i podróżnych o to by się do nich odpowiednio przygotowali. Zachęcają do monitorowania komunikatów policyjnych oraz lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją. Ponadto do szukania alternatywnych tras oraz unikanie podróży, gdy nie jest to konieczne.

Policjanci tego dnia będą pracowali nad zapewnieniem bezpieczeństwa uczestników protestu oraz mieszkańców. Ponadto z uwagi na zapowiedziane przez protestujących blokady dróg, mundurowi wyznaczą objazdy oraz dbać będą o poprawienie komfortu kierowców i podróżnych. Mundurowi apelują do wszystkich o większą cierpliwość i opanowanie oraz jeśli to możliwe, zmianę ewentualnych planów i gdy nie ma konieczności, o nie wyjeżdżanie na drogi, na których odbywać się mają protesty.

Prosimy o sprawdzanie komunikatów i zapoznawanie się ze zmianami i wyznaczonymi objazdami. Dzięki temu można będzie uniknąć ewentualnych utrudnień. Ponadto o wykonywanie poleceń funckjonariuszy oraz zwracanie uwagi na wydawane przez nich sygnały.

Celem nadrzędnym Policji jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny i nad ich zapewnieniem będą czuwali pomorscy policjanci.

 

Możliwy przebieg protestu i ewentualnych utrudnień na drogach, na terenie województwa (aktualizowane):

  • Powiat kwidzyński : DW 522, DW 521 Prabuty, przejazd od ronda do ronda, oraz przejazd ulicami Kwidzyna
  • Powiat tczewski: DK 91 - przejazd z Gniewa do Tczewa. Trasa obejmie rondo w Czarlinie, a następnie ulice 30-go Stycznia, Jana Kusocińskiego, Bałdowską, Wojska Polskiego i Aleję Solidarności. Przewiduje się, że strajk będzie miał miejsce między godziną 12 a 17.
  • Powiat kościerski: Nowa Karczma DW 221, Dziemiany DW 235, Sarnowy DW 214.
  • Powiat kartuski: DW 224 Egiertowo, Somonino, Kiełpino, Kartuzy. DK 7, DW 211, DK 20 Borkowo, Żukowo, Glincz, Babi Dół, Egiertowo.
  • Powiat bytowski: DK 20 Mądrzechowo-Bytów.
  • Powiat starogardzki: DK 22 Starogard Gdański-Czarlin, ulicą Unii Europejskiej do ronda Grubby dalej DK 22-Czarlin oraz powrót w kierunku Starogardu Gdańskiego
  • radiowóz na trasie protestu
Powrót na górę strony