Wiadomości

Policjanci zatrzymali 20-latka, który zniszczył świąteczne ozdoby. Policjantom tłumaczył, że nie zmieścił się do bombki, przez którą chciał przejść.

Data publikacji 24.01.2024

Policjanci z Kościerzyny zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego, podejrzanego o uszkodzenie ozdób świątecznych na kościerskim rynku. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku stycznia 2024 r. Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie została powiadomiona przez pracownika Urzędu Miasta w Kościerzynie o zniszczeniu przez nieznanego mężczyznę ozdób świątecznych, które upiększały miejski rynek. Starty oszacowano na blisko 7 tysięcy złotych. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring miejski. Po szeregu czynności śledczy wytypowali sprawcę uszkodzenia. Wczoraj policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca naszego powiatu, który został przewieziony do komendy policji, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Tłumaczył, że był pod wpływem alkoholu i będąc na rynku, nie zmieścił się do bombki, przez którą chciał przejść i bardzo go to zdenerwowało. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony