Wiadomości

Przebił opony w radiowozie – trafił do aresztu.

Data publikacji 24.01.2024

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 34-latka z Gdańska, który przeciął dwie opony w oznakowanym radiowozie, którym funkcjonariusze przyjechali na interwencję. Straty, jakie spowodował wandal, oszacowano na blisko 980 złotych. Dziś mężczyzna usłyszy zarzut w tej sprawie. Za uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę po południu policjanci z referatu interwencyjnego zostali skierowani na interwencję na ul. Rozłogi, gdzie nietrzeźwa kobieta dobijała się do drzwi sąsiadów. Po zakończeniu czynności na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wyszli z budynku i stwierdzili, że w dwóch oponach oznakowanego radiowozu nie ma powietrza i zostały one przecięte. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo- śledcza, która przeprowadziła oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Do tej sprawy został zabezpieczony także monitoring, który zarejestrował wizerunek sprawcy.

W sprawę zaangażowali się kryminalni ze Śródmieścia, którzy na podstawie posiadanego rozpoznania ustalili tożsamość wandala i następnego dnia po zdarzeniu zatrzymali go na jednej z ulic Stogów. W chwili zatrzymania 34-latek był ubrany w tą samą kurtkę, w której zarejestrowała go kamera monitoringu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś 34-latek usłyszy zarzut za uszkodzenie opon w radiowozie i spowodowanie strat na kwotę prawie 980 złotych.

Za uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony