Wiadomości

Zgrajmy się razem, aby wspólnie pomóc. „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” Gotowi na 32. Finał? Zaczynamy ostateczne odliczanie!

Data publikacji 22.01.2024

28 stycznia 2024 roku od 10:00 do 13:00 w Gdańsku przy ulicy Harfowej 60, pomorscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej, granicznej i wolontariuszami zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia przygotowali pokazy, warsztaty i tor przeszkód. Znajdą się również smaczne, domowe wypieki. Zapraszamy - zagrajmy razem!

Policjanci w całej Polsce wspierają 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przy ulicy Harfowej 60 w Gdańsku zapraszamy do udziału w pokazach policyjnych kontrterrorystów, przewodnika z psem służbowym, sprzętu i pojazdów służbowych, warsztatach z policjantami laboratorium kryminalistycznego w zakresie pobierania odbitek palców oraz pierwszej pomocy - a to tylko niektóre z przygotowanych przez nas atrakcji.

Będą z nami tego dnia również mundurowi ze straży pożarnej i straży granicznej, którzy też przygotowali ciekawe atrakcje i niespodzianki.

Będzie to również świetna okazja do tego by się spotkać, porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcia ale przede wszystkim by wspólnie pomagać, bo to jest nasz główny cel.

Zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, wejdź, dołącz i pokaż znajomym gdzie i z kim spędzisz ten dzień a może również zechcą zagrać razem z nami.

 

Poza tym kilka policyjnych porad dotyczących tego na co zwrócić uwagę:

Drogi darczyńco!

 • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
 • Dodatkowo identyfikator musi mieć logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (słynne serce);
 • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu, jeśli go nie widzisz możesz poprosić o okazanie;
 • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany numer kwestującego, ten sam który widnieje na identyfikatorze.
 • Każdy wolontariusz musi mieć ze sobą doskonale znane „serduszkowe” naklejki.

 

Drogi wolontariuszu!

 • Nie prowadź zbiórki w miejscach mało uczęszczanych, słabo oświetlonych ulicach, oraz w miejscach, które wydają się niebezpieczne.
 • Unikaj prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!
 • Staraj się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych.  
 • Wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszaj się w grupie, korzystaj z pomocy znajomych lub bliskich.


Apelujemy do wszystkich wolontariuszy oraz osób włączających się w zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zwracajcie się o pomoc do Policji, jeżeli będziecie tego potrzebowali. Możecie zgłaszać swoje uwagi zarówno podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy, brania udziału w licytacjach jak też innych, niepokojących sytuacjach.

Policjanci zarówno umundurowani jak i kryminalni, w trosce o Wasze bezpieczeństwo, będą prowadzili wzmożone działania w tym dniu, na terenie całego kraju.

Życzymy udanej zabawy i pełnych puszek!

 • Poglądowe WOŚP
 • Poglądowe WOŚP
 • Poglądowe WOŚP
 • Poglądowe WOŚP
Powrót na górę strony