Wiadomości

Znalazł kartę płatniczą i chciał zapłacić nią za alkohol

Data publikacji 21.11.2023

Policjanci z zespołu wywiadowczego zatrzymali 35-latka, który próbował zapłacić w sklepie znalezioną kartą płatniczą. Mężczyzna chciał kupić alkohol o wartości 18 złotych. Mieszkaniec Pelplina trafił do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał dwa zarzuty. 35-latek odpowie za przywłaszczenie oraz za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

„Znalezione – niekradzione” to nieprawdziwe twierdzenie, a przekonał się o tym 35-latek, który usiłował zapłacić znalezioną kartą płatniczą za zakupy. W ubiegłym tygodniu tczewscy wywiadowcy zatrzymali 35-latka, który próbował zapłacić za alkohol o wartości 18 złotych cudzą kartą. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, gdzie spędził noc. Następnego dnia śledczy z Komisariatu Policji w Pelplinie przedstawili mu zarzuty. 35-latek odpowie, za przywłaszczenie rzeczy znalezionej. Za to przestępstwo sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Dodatkowo zatrzymany nie uniknie kary za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Zgodnie z Kodeksem Karnym za kradzież z włamaniem grozi mu od roku do 10 lat więzienia.
 

Policjanci przypominają! W przypadku utraty karty z funkcją płatności zbliżeniowych, jak to miało miejsce w tym przypadku, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku, który zablokuje możliwość jej użycia. Jeśli nie znajdujemy się w pobliżu placówki bankowej, skorzystajmy z aplikacji mobilnej lub zadzwońmy na infolinię. Gdy okaże się jednak, że przed poinformowaniem banku o zgubieniu karty ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, zgłośmy to na Policję.

  • Opaska Policja na ramieniu funkcjonariusza
Powrót na górę strony