Wiadomości

Pijany 49-latek nieudolnie parkując, uderzył w inne auto

Data publikacji 21.11.2023

Kara 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 49-latkowi z gminy Cewice, który kierując w stanie nietrzeźwości vw transorterem, doprowadził do kolizji. Okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia samochodu.

W niedzielę po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy vw transportera, który podczas parkowania pod sklepem w gminie Cewice, najechał na inny samochód. Mundurowych powiadomił kierowca uczestniczącej w kolizji skody, który odebrał sprawcy kluczyki, nie pozwalając mu odjechać przed przyjazdem policyjnego patrolu. Na miejscu funkcjonariusze wylegitymowali wskazanego mężczyznę i poddali go badaniu alkotestem. Okazało się, że 49-letni kierowca vw miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że 49-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Z ustaleń mundurowych wynika, że pijany mężczyzna podjechał pod sklep i chciał zaparkować wzdłuż ulicy. Najechał na schody, odbił się od nich i uderzył w znajdującą się za nim skodę. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale uszkodzeniom uległy oba samochody. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na 49-latka mandat karny w wysokości 3000 zł i 10 punktów karnych. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

 

Pamiętajmy! Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie, że za „kółkiem” siedzi nietrzeźwa osoba, niezwłocznie informujmy o tym Policję.

Powrót na górę strony