Wiadomości

Policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o znęcanie się nad psem

Data publikacji 21.11.2023

Kryminalni z Przymorza zatrzymali 21-latka podejrzanego o znęcanie się nad psem. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że gdańszczanin jest poszukiwany listem gończym i ma do dobycia pięciomiesięczny wyrok za przestępstwo niestosowania się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Mężczyzna usłyszał zarzut, a następnie został przewieziony do zakładu karnego. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Na początku września policjanci z komisariatu na ul. Obrońców Wybrzeża odebrali zgłoszenie o tym, że na ul. Jagiellońskiej nieznany mężczyzna kilkukrotnie uderzył pięścią psa. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca zaparkował auto przy jednym ze sklepów. Po tym, jak mężczyzna wysiadł z samochodu, kilkukrotnie uderzył siedzącego na tylnym siedzeniu pojazdu psa, a następnie wszedł do sklepu. Pracownicy placówki handlowej, którzy widzieli całą sytuację, oznajmili mężczyźnie, że w związku z tym co zrobił, dzwonią na Policję. Kiedy tylko sprawca usłyszał te słowa, wsiadał do samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia.
 

Funkcjonariusze natychmiast zaczęli pracować nad sprawą. Policjanci rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego przestępstwa, zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu, ustalili wizerunek oraz tożsamość sprawcy i zaczęli go szukać. W miniony czwartek wieczorem na ul. Kołobrzeskiej przed jednym z bloków kryminalni z komisariatu na Przymorzu zatrzymali do tej sprawy 21-latka z Gdańska. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym i ma do odbycia pięciomiesięczny wyrok za przestępstwo niestosowania się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Następnie zgodnie z dyspozycją sądu 21-latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.


Za przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony