Wiadomości

Kryminalni zatrzymali 46-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi. Ponadto odpowie za kradzież z włamaniem do domu

Data publikacji 20.11.2023

W minionym tygodniu kryminalni zatrzymali 46-latka, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie ponad 30 gramów amfetaminy i marihuanę. Dodatkowo był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przed sąd w Zabrzu. Ponadto policjanci ustalili, że 46-latek odpowiada za kradzież z włamaniem do domu, z którego zabrał m.in. gotówkę, biżuterię, sprzęt elektroniczny, perfumy oraz alkohol. Poszkodowana oszacowała starty na 10 tysięcy złotych.

Policjanci pionu kryminalnego zajmujący się przestępczością narkotykową, w minionym tygodniu zatrzymali 46-latka, u którego znaleźli woreczki foliowe z białym i żółtym proszkiem oraz suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Po sprawdzeniu policyjny tester wykazał, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. Ponadto policjanci ustalili, że 46-latek jest poszukiwany dwoma listami gończymi przez sąd w Zabrzu oraz zarządzeniem prokuratorskim w celu ustalenia miejsca pobytu. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież z włamaniem do domu 71-letniej mieszkanki powiatu tczewskiego. 23 października 46-latek wszedł do remontowanego budynku i zabrał z niego m.in. gotówkę, biżuterię, telefon, lornetkę, tablet, alkohol oraz perfumy. Właścicielka oszacowała starty na 10 tysięcy złotych. Na podstawie zebranego materiału śledczy postawili mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz kradzieży z włamaniem, a za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje kare do 10 lat więzienia.

  • narkotyki
Powrót na górę strony