Wiadomości

28-latek odpowie za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków

Data publikacji 31.10.2023

Dzięki pracy policjantów zatrzymany został 28-latek podejrzany o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków. W mieszkaniu sprawcy zabezpieczono prawie 750 porcji różnych narkotyków, gotówkę oraz telefony. Prokurator przedstawił sprawcy zarzut i decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu przy ul. Kartuskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację o mieszkańcu Gdańska, który miał przechowywać w mieszkaniu dużą ilość środków odurzających. Funkcjonariusze podczas pracy nad tą sprawą zdobyli i przeanalizowali wiele informacji, dzięki którym ustalili tożsamość mężczyzny oraz jego adres. Gdy zgromadzone podczas pracy operacyjnej informacje były wystarczające, policjanci pojechali pod adres mężczyzny. W miniony piątek kryminalni weszli do jednego z mieszkań na terenie dzielnicy Siedlce i zatrzymali tam 28-letniego mieszkańca Gdańska. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkaset gramów różnych narkotyków. Prawie 750 porcji amfetaminy, marihuany i klefedronu były ukryte w różnych miejscach, m.in. w specjalnym skarbczyku pod szafką RTV oraz w lodówce. Na miejscu policjanci zabezpieczyli też kilkadziesiąt tys. zł. oraz telefony komórkowe. Zabezpieczone nielegalne substancje trafiły do biegłego sądowego z zakresu fizykochemii, a mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Po zbadaniu narkotyków i przygotowaniu opinii przez biegłego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego dla podejrzanego i mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Za udział w obrocie narkotykami grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość narkotyków, wówczas kara wynosi od 2 do 12 lat więzienia.

  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone środki
Powrót na górę strony