Wiadomości

Areszt dla 28-latki, która zgubiła narkotyki przy szkole. Ukrywała je też w domu, w samochodzie i przy sobie

Data publikacji 31.10.2023

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie 28-letnia mieszkanka powiatu puckiego. Młoda kobieta zgubiła środki psychotropowe w ilości około 10 gramów przy jednej ze szkół w powiecie puckim. Ponadto policjanci z puckiej komendy zabezpieczyli u niej około 113 gramów amfetaminy, ponad 70 gramów marihuany i kokainę, kilkanaście tabletek MDMA, mefedron i klefedron. Młoda kobieta narkotyki miał przy sobie, w samochodzie i mieszkaniu. W dniu 28 października kobieta usłyszała zarzuty, a w kolejnym dniu wydano postanowienie o jej tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za kratkami 28-latka może spędzić nawet dziesięć lat.

Policjanci z powiatu puckiego otrzymali zgłoszenie o znalezionej materiałowej saszetce przy jednej ze szkół w powiecie puckim. Mundurowi ujawnili wewnątrz środki psychotropowe w ilości ponad 10 gramów, a na podstawie zabezpieczonego zapisu z monitoringu, jednej ze stacji w powiecie puckim, ustalili właścicielkę kolorowej saszetki.

Pucki dochodzeniowiec rozpoznał kobietę, która posiadając wcześniej znalezioną saszetkę użytkowała ją na jednej ze stacji benzynowej. Wnikliwość policjanta z puckiej dochodzeniówki przejawiała się w dokładnym sprawdzaniu zawartości saszetki. Mundurowy na podstawie paragonu ze stacji benzynowej, dokonał przeglądu monitoringu miejskiego i  ustalił dane kobiety wraz z jej miejscem zamieszkania. Podczas przeszukania mieszkania i samochodu 28-letniej mieszkanki powiatu puckiego, mundurowi ujawnili w jej domu znaczne ilości marihuany, kokainy, amfetaminy i mefedronu. W jej samochodzie policjanci ujawnili kilkanaście sztuk tabletek MDMA, a podczas przeszukania 28-latki policjant ujawnił przy niej amfetaminę i mefedron.

28-latka została zatrzymana. Śledczy podejrzewają, że narkotyki pochodzą z narkotykowego procederu. Ustalono, że młoda kobieta „pożyczyła” narkotyki by następnie oddać je gdy będzie w lepszej sytuacji finansowej.

28-latka usłyszała zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wejherowski sąd zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Policjanci nadal prowadzą czynności w tej sprawie, która jest rozwojowa.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 28-latka z powiatu puckiego może spędzić za więziennym murem nawet dziesięć lat.

  • zabezpieczona saszetka i zdjęcia kobiety z monitoringu
  • zabezpieczona saszetka i zdjęcia kobiety z monitoringu
  • zabezpieczona saszetka i zdjęcia kobiety z monitoringu
  • zabezpieczona saszetka i zdjęcia kobiety z monitoringu
Powrót na górę strony