Wiadomości

Sprawca kradzieży rozbójniczej, który groził nożem pracownikom ochrony, trafił do aresztu

Data publikacji 30.10.2023

34-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą w jednym z marketów budowlanych na Przymorzu został zatrzymany. Sprawca, uciekając z ukradzioną szlifierką, zagroził pracownikom ochrony nożem. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

W minioną środę tuż przed godz. 9.00 policjanci odebrali zgłoszenie, że w jednym z marketów budowlanych na Przymorzu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna, który próbował ukraść ze sklepu szlifierkę kątową, został zauważony przez pracowników ochrony. Gdy złodziej zorientował się, że jego plan zdobycia jednego z droższych modeli szlifierek nie powiedzie się, wyjął nóż, zagroził interweniującym pracownikom i uciekł. Policjanci z komisariatu na Przymorzu przyjęli zawiadomienie, przesłuchali świadków, wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Dalej sprawą zajęli się kryminalni, którzy m.in. zabezpieczyli i przeanalizowali monitoring, rozmawiali też z osobami, które mogły mieć informacje na temat sprawcy. Kryminalni sprawdzili wszystkie zdobyte informacje i dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu już po kilku godzinach znali tożsamość sprawcy. Następnego o godz. 2.00 34-latek z Gdańska został zatrzymany na terenie Śródmieścia. Policjanci odzyskali też ukradzioną markową szlifierkę o wartości 258 zł.

Zatrzymany 34-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. W miniony piątek sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego i mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet 10 lat więzienia.

  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony