Wiadomości

Dzielnicowi na szkoleniu „Funkcjonariusz Policji wobec osoby z niepełnosprawnością”

Data publikacji 18.10.2023

„Funkcjonariusz Policji wobec osoby z niepełnosprawnością” to temat szkolenia, skierowany do policjantów, którego grupą docelową byli dzielnicowi z garnizonu gdyńskiego. Szkolenie odbyło się w Urzędzie Miasta Gdyni i miało charakter warsztatowy. Zajęcia skupiały się na prawidłowej obsłudze, komunikacji, godności i dostępności względem osoby z niepełnosprawnością.

Dzielnicowi z garnizonu gdyńskiego uczestniczyli w szkoleniu „Funkcjonariusz Policji wobec osoby z niepełnosprawnością”, które organizował Wydział Dostępności Urzędu Miasta w Gdyni ds. Osób z Niepełnosprawnością. Głównym celem szkolenia było uwrażliwienie na indywidualne potrzeby osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Funkcjonariusze poszerzyli wiedzę w zakresie dostępności jednostek Policji oraz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa, godności osoby z niepełnosprawnościami podczas czynności służbowych. Ponadto omówiono zagadnienie poprawy jakości obsługi interesanta ze szczególnymi potrzebami oraz rozwoju umiejętności skutecznej i prawidłowej komunikacji z osobami z różnymi niepełnosprawnościami.

Szkolenie prowadzone było w formie warsztatowej. Ćwiczenia angażowały wszystkich uczestników, aby w praktyczny sposób mogli doświadczyć i poznać perspektywę osoby z niepełnosprawnością. Dzielnicowi podczas warsztatów doświadczyli jak to jest poruszać się na wózku, z laską osoby niewidomej i w goglach imitujących wady wzroku, co pozwoliło zrozumieć codzienne bariery w funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnościami.

(zdjęcia wykonane przez Wydział Dostępności Urzędu Miasta w Gdyni ds. Osób z Niepełnosprawnością)

Powrót na górę strony