WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE DO „III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA POLICJANTÓW – OSKARŻYCIELI PUBLICZNYCH"

Data publikacji 17.10.2023

W dniu 10 października 2023 roku odbyły się wojewódzkie eliminacje „III Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych”. W zawodach wzięło udział 22 funkcjonariuszy z jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Funkcjonariusze rywalizowali w 2 konkurencjach tj.:

- test wiedzy składający się z pytań zamkniętych;

- pisemny test wiedzy dotyczący umiejętności z zakresu prawa wykroczeń (rozwiązywanie kazusów)

III miejsce zajął oskarżyciel publiczny z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach st. asp. Justyna Janiak, II miejsce zajął oskarżyciel publiczny z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie sierż. szt. Sandra Formela, natomiast zwycięzcą tegorocznych zawodów został oskarżyciel publiczny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim asp. Adam Sokół.

Zdobywca pierwszego miejsca będzie reprezentować nasze województwo w finale Ogólnopolskich zawodów, które odbędą się w dniach 20-22 listopada 2023 roku
w Szkole Policji w Legionowie.

Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów dokonał insp. Bogusław Ziemba I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz podinsp. Jacek Domagała Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsk.