Wiadomości

Zostali zatrzymani podczas włamania

Data publikacji 13.10.2023

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do ciężarowego mercedesa. 45-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku, wcześniej próbował uciekać. 43-latek został zatrzymany zaledwie po dwóch godzinach. Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i teraz grozi im kara nawet 10 lat więzienia. Mężczyźni dopuścili się przestępstw w warunkach recydywy i sąd może zwiększyć maksymalną karę dodatkowo o połowę.

W miniony wtorek tuż po godzinie 10.00 policjanci odebrali zgłoszenie, że na jednym z osiedli na Przymorzu mężczyźni włamują się do zaparkowanego samochodu. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce oznakowany patrol policji oraz kryminalnych. Na widok policjantów mężczyzna wysiadł z ciężarowego mercedesa i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim i po krótkim pościgu 45-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach i szybko się okazało, że jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary roku i trzech miesięcy więzienia za popełnione przestępstwa. Na miejscu zostały zabezpieczone też ukradzione elektronarzędzia.

Policjanci sprawdzili wszystkie zdobyte informacje oraz monitoringi i dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu ustalili kolejnego sprawcę. Zaledwie dwie godziny później mężczyzna został zatrzymany. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 45 oraz 43-latek dopuścili się czynu w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli w tzw. recydywie i sąd może zwiększyć grożącą im karę 10 lat więzienia dodatkowo o połowę.

 

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Jeżeli sprawca działa w warunkach recydywy, sąd może zwiększyć maksymalną karę dodatkowo o  połowę.

  • Policjanci z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony